Varga Gábor AUTÓMENTÉS

+36 70 291 33 91

gaborautomentes@gmail.com

Télen is biztonságban – avagy tippjeink fagyos, havas időre

Télen nem mindig könnyű felvenni a harcot az időjárási elemekkel, pláne, ha hosszabbra nyúlik az utazás. Ebben a cikkben hosszú évek tapasztalatával szeretnénk segíteni Önnek, hogy az idei év könnyebb legyen ebből a szempontból.

Általános tanácsaink a téli utakra

Először is a téli vezetés közben fontos felkészülni a lassabb haladásra, az extra menetidőre, valamint lényeges, hogy a szokásosnál óvatosabban, körültekintőbben vezessünk, különös tekintettel a lassításra, gyorsításra. Később nagyon hálásak lehetünk magunknak, ha még indulás előtt letakarítjuk az autóról a havat, jeget, és ellenőrizzük a világító fényberendezést. Ne hagyja ki az indulás előtti fékpróbát, majd az éles fékezések során kerülje a hirtelen pedál- és kormánymozdulatokat, hiszen számítani kell a lefagyott útszakaszokra is. Ugyanilyen fontos, hogy ne használjon tempomatot, és mindig viselje a biztonsági övet, még a hátsó ülésen is. Téli útviszonyok közepette érdemes kiemelten figyelni a követési távolságra, valamint mindig győződjön meg róla, hogy plusz téli felszerelést is csomagolt.

Miből áll össze az ideális téli felszerelés?

Mindenképpen legyen egy pokróc vagy takaró a csomagtartóban. Ne feledkezzen el a jó minőségű indítókábelről sem, ezen felül fontos, hogy legyen Önnél vontatókötél és a jármű gyári szerszámos tartójába való vonószemrúd. Számos ügyfelünknél találkoztunk már azzal a problémával, hogy nem tartja magánál, vagy éppen nincs az autóban, mert már így vette, tehát érdemes ezt még a probléma felmerülte előtt ellenőrizni. Ha nincs, érdemes megvenni, mert szükség esetén nagyban megkönnyíti az autó vontatását.

Nem ritka eset, hogy téli kirándulás alkalmával a hidegben nem indul el a jármű. Ilyenkor jó szolgálatot tesz egy indítókábel, melynek segítségével más autóról képes elindítani a saját autóját. Ebben az esetben érdemes odafigyelni a csatlakozási pólusokra.

Tél a benzinkúton

Hideg időben olyan is előfordul, hogy a benzinkúton nem működik a bankkártya terminál, tehát érdemes magánál tartani készpénzt, nehogy ez legyen az út folytatásának akadálya.

Ha már benzinkutas tanácsok: indulás előtt győződjön meg róla, hogy a tank tele van, és lehetőség szerint prémium típusú üzemanyaggal. Ennek ugyanis magasabb határértéken helyezkedik el a dermedéspontja. Sokan indulnak neki hosszú utaknak félig töltött üzemanyagtartállyal, gondolván, majd útközben lesz lehetőség tankolásra. Ezt nem javasoljuk. Egy lerobbanás esetén teli tartályból még fűteni tudja az autó utasterét, kevés üzemanyaggal ez viszont már nem fog működni, és nő a kihűlés kockázata.

A félretankolás tapasztalataink alapján gyakrabban történik meg, mint gondolná, ezért erről is fontos ejtenünk pár szót. Elég, ha éppen hívják telefonon, vagy pillanatnyilag valami mással van elfoglalva, és már kész is a baj. Ezért inkább plusz egy alkalommal ellenőrizze, hogy melyik tankolópisztolyt vette le a helyéről. Sokszor mentünk már ki dízel autóhoz, melybe benzint tankolt a sofőr, és fordítva, úgyhogy fontosnak tartjuk megemlíteni, hogy sok pénzt és időt takaríthat meg egy ilyen apró odafigyeléssel. Ha éppen nem biztos benne, hogy mit kell tankolni, és a tanknyíláson sincsen jelzés, akkor a forgalmi engedélyen szereplő információ segít.

Amíg a mentésre várunk…

Triviális tanácsnak tűnhet, de mivel jó szolgálatot tehet, fontosnak tartjuk itt is megemlíteni, hogy érdemes magánál tartania személyenként 1 liter folyadékot, valamint igényektől függően szendvicset, almát, néhány csokimikulást. 😊

Mindent megteszünk, hogy a lehető legrövidebb idő alatt érkezzünk megkezdeni az autómentési folyamatokat, de Önnek addig is fontos megóvnia a szervezetét a kiszáradástól. A fennálló problémától függően a mentés ideje is elhúzódhat, addig pedig érdemes a szervezet elveszített folyadékmennyiségét pótolni.

Bármikor megtörténhet, hogy baleset vagy műszaki hiba miatt nem tudja folytatni az útját, ilyenkor lesz szerepe az előre becsomagolt élelmiszereknek. Ugyanilyen fontos magánál tartani egy power bankot a telefonhoz, hiszen elengedhetetlen, hogy szükség esetén segítséget tudjon hívni.

Reméljük, hogy hasznosnak találta téli tippjeinket.

Hóban, fagyban és szélben is biztonságos, balesetmentes utazást kívánunk az egész családnak!

Amennyiben bármilyen probléma merülne fel, vegye igénybe az úton autómentő segítségünket a nap 24 órájában!